16 آذر، 1396

انارستان بازی های موبایلی را به جام خلیج فارس وارد کرد

امسال برای نخستین بار

امسال برای نخستین بار پلت‌فرم بازیهای موبایلی را نیز به لیگ بازی های رایانه ای خلیج فارس اضافه کردیم که مجموعه‌ای از هشت بازی منتخب بومی کشورمان است، مرحله کشوری بازی‌های حضوری چهارمین دوره لیگ بازیهای رایانه‌ای خلیج‌فارس طی دو روز ۱۵ و ۱۶ آذر در قزوین برگزار می شود اما فرصت برای شرکت در جشنواره بازیهای موبایلی همچنان وجود دارد.

علیرضا گودرزی فراهانی، دبیر اجرایی جام بازی های رایانه ای خلیج فارس در گفت‌وگو با تسنیم؛ با با اعلام این خبر گفت: کسانیکه توانستند رتبه‌های اول تا سوم استانی و شهرستانی را در بخش بازیهای حضوری رایانه‌ای کسب کنند طی دو روز آینده در استان قزوین مرحله پایانی را برگزار می کنند.

وی افزود: امسال با توجه به تبلیغات گسترده‌ای که صورت گرفت، استقبال خوبی از این دوره رقابت‌ها شد و ۶۰۰ نفر شرکت کننده در بخش حضوری این لیگ داشتیم که 70 نفر توانستند به رقابت کشوری راه پیدا کنند.

گودرزی فراهانی همچنین با بیان اینکه امسال برای نخستین بار پلتفرم بازی‌های موبایلی را نیز به چارت این لیگ اضافه کردیم که مجموعه‌ای از هشت بازی منتخب بومی کشورمان است، تصریح کرد: برای شرکت در بخش بازی‌های موبایلی فرصت همچنان وجود دارد و متقاضیان می‌توانند با ارسال عدد 160 به 6020 اپلیکیشن بازی های موبایلی را بصورت رایگان دریافت کنند و وارد رقابت در گیم‌استور خلیج‌فارس شوند؛ با توجه به اینکه روند انجام بازیهای موبایلی روز به روز در حال رشد است تصمیم به گنجاندن این بخش در لیگ کردیم که هدف اصلی مجموعه انارستان از این کار، حمایت از بازیهای موبایلی بومی مختص کودکان و نوجوانان است.

وی افزود: با توجه به اینکه سن استفاده از موبایل پایین آمده و بطور میانگین ۷۰ تا ۸۰ درصد کودکان و نوجوانان استفاده کننده از این ابزار هستند، ظرفیت برای شرکت در این بخش را تا 20 هزار نفر برآورد کرده ایم.

مدیر ارتباطات سازمانی انارستان گفت: علاوه بر اینکه به هر شرکت کننده در این جشنواره یک سیمکارت رایگان با اینترنت امن و پاک داده می‌شود، معادل ۵ میلیارد ریال جوائز برای نفرات برتر این بخش ها در نظر گرفته شده است.

گفتنی است لیگ بازیهای رایانه‌ای خلیج‌فارس که هر سال توسط مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت ارشاد برگزار می‌شود امسال با مشارکت انارستان برگزار شد و انارستان ضمن مشارکت در فرآیند اجرایی این جام بخش بازی های موبایلی را به این دوره از مسابقات افزوده است.